Çiftliğinde 24 köpek ve 12 at cesedi bulunan kadın tutuklandı

ABD’nin Teksas eyaletinde, çiftliğinde 24 köpek ve 12 at cesedi bulunan kadın tutuklandı. 22 yaşındaki Rachel Ann Sword’un arazisindeki cesetler, bahçe çalışanlarının ihbarı üzerine tespit edildi. Cuma günü tutuklanan Sword’a, çiftlik hayvanı olmayan hayvana eziyet ve çiftlik hayvanlarına eziyetten iki ayrı suçlama yöneltildi. Sword için 85 bin dolarlık kefalet ücreti belirlendi.

‘HER YERDE ÖLÜ HAYVAN VARDI’

Dallas’ın yaklaşık 80 km kuzeydoğusundaki Westminster’daki arazinin, Sword’un büyükanne ve büyükbabasına ait olduğu belirtildi. Kadının, arazinin içerisinde park halinde olan bir karavanda yaşadığı aktarıldı. Yerel televizyona konuşan bahçe çalışanı Alston Mays, “Tüm arazi ölüm gibi kokuyordu. Her yerde kafes vardı. Her yerde ölü hayvan vardı” dedi. Mays, ‘her yerde iskelet bulunduğunu’ söyledi.

KÖPEKLER KAFESLERİN İÇİNDE BULUNDU

Arazide arama yapan polisler, bir kafesin içerisinde ölü bir köpek buldu. Kafes civarında yiyecek ya da su bulunmadığı aktarıldı. Karavanın içerisinde farklı zamanlarda öldüğü belirlenen başka köpekler de tespit edildi. Öte yandan, azıları ‘iskelet halinde’ olan at kalıntılarının da bulunduğu kaydedildi.

Sword, hayvanların üç hafta önce vefat eden eşine ait olduğunu iddia etti. Sword’un eşinin ölümünden çok önce, 2019 kadar eski tarihlerden itibaren arazideki hayvan zulmünü ihbar eden en az 16 çağrı alındığı belirtildi. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir