Ankara’da dolu yağışı: Yerler bembeyaz oldu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve Ankara Valiliği, kentteki hava durumu tahminleri sonrası kuvvetli yağış ve rüzgar uyarısı vermişti. 

Meteoroloji’nin sarı kodlu uyarısı sonrası Ankara’da dolu yağışı etkili oldu. Yağışın ardından yerlerin adeta beyaza büründüğü görüldü.

SÜRÜCÜLER ZOR ANLAR YAŞADI

Başkentte öğleden sonra başlayan sağanak, yerini doluya bıraktı. Yaklaşık 5 dakika süren dolu nedeniyle bazı yerlerde taşkınlar oldu, sürücüler trafikte zor anlar yaşadı.

Dolu nedeniyle evlerin çatıları ve yollar beyaza büründü. Yağışa dışarıda yakalanan vatandaşlar, dakikalarca yağmurun dinmesini bekledi.

Bu arada, Ankaragücü’nün Maltepe’deki tesisinde futbol oynayan sporcular, yağışa karşın oynamaya devam etti.

VALİLİK UYARMIŞTI

Ankara’da hava durumu ile ilgili yapılan uyarıda Valilik Başkentlilere şu sözlerle seslenmişti;

“Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezinden alınan son verilere göre; 28.04.2024 Pazar günü Ankara il genelinde beklenen gök gürültülü sağanak yağışların öğle saatlerinden sonra etkisini artırarak yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.”

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir