Özel Halk Otobüsü Oda Başkanının Basın Açıklamasına Bir Esnafın İsyanı Damga Vurdu

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş ile Özel Halk Otobüsçüleri arasında yaşanan gerilim tırmanmaya devam ediyor.  Özel Halk Otobüsü Oda Başkanı Kurtuluş Kara otobüslerde 65 yaş üstü ve indirimli kart kullanan vatandaşların engellenmesine ilişkin basın toplantısı yaptığı anlarda bir esnafın sitemi gündem oldu.

Başkent Ankara’da toplu ulaşım konusundaki kriz günden güne büyüyor. ABB Başkanı Mansur Yavaş ile Tüm Özel Halk Otobüsleri Kooperatifleri Birliği arasındaki gerilim devam ediyor.

TÖHOB ile EGO arasındaki tırmanan gerilimde şehit ve gazi yakınları ile basın mensupları hariç 22 grubu kapsayan ücretsiz biniş kartı sahiplerini otobüslerde taşımama kararı gündemde geniş yankı uyandırdı.

Bildirinin ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı da rest çekti. Yavaş, ”Kanuna ve sözleşmeye aykırı hareket eden işleticiler trafikten men edilerek yasal işlem yapılacaktır” açıklamasıyla gündem oldu.

Tüm Özel Halk Otobüsleri Kooperatifleri Birliği (TÖHOB) Genel Başkanı Kurtuluş Kara yeni bir basın toplantısı düzenledi.

TÖHOB Genel Başkanı Kara basın mensuplarının önünde açıklama yaptığı anlarda bir esnaf isyan bayrağını çekti.

Sitem eden esnafın “Bizim esas meselemiz akaryakıt, mazot, hükümet. Bizim Belediye ile işimiz yok” sözleri gündeme damga vurdu.

”Zamlarla, vergilerle bu ülke yönetilmez. Cumhurbaşkanı duysun!..”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir